NXP Triac BT137X-600
Produktinformationen "NXP Triac BT137X-600"
Urrm 600 V, Itrms 8 A, Tc 102 °C, Itsm 65 A, Igt 35 mA, SOT-186.
Technische Daten:
  • Typ: Triac
  • Gehäuse: SOT-186A
  • Max. Peak Recurrent Reverse Voltage (Urrm): 600 V
  • Max. RMS Forward Current (Itrms): 8 A
  • Case Temperature (Tc): 102 °C
  • Peak Forward Surge Current (Itsm): 65 A
  • Max. Gate Trigger Current (Igt): 35 mA