ST MICROELECTRONICS Triac BTA26-800CWRG
Produktinformationen "ST MICROELECTRONICS Triac BTA26-800CWRG"
Urrm 800 V, Itrms 25 A, Tc 105 °C, Itsm 250 A, Igt 35 mA, TOP-3.
Technische Daten:
  • Typ: Triac
  • Gehäuse: TOP-3
  • Max. Peak Recurrent Reverse Voltage (Urrm): 800 V
  • Max. RMS Forward Current (Itrms): 25 A
  • Case Temperature (Tc): 105 °C
  • Peak Forward Surge Current (Itsm): 250 A
  • Max. Gate Trigger Current (Igt): 35 mA